Licensed to St. Catherine of Siena School
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/15/2007 10:09 PM
                         2007 Region 11 Championships                          
                                  May 5, 2007                                  
                           Upper Dublin High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 9-15 4x800 Meter Relay
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 10:16.24  2003                                                 
   REGION 11: R 10:59.22  2006        OLHC, OLHC                               
                          A Sawick, D Leporace, L Pospisil, A Zanetti       
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Our Lady Help Of Christians                        11:26.26    10  
     1) Anna Sawick                     2) Danielle Leporace              
     3) Maura Nolan                     4) Angelique Sawick               
     5) Valerie Santangelo              6) Mary Grace Merlini             
     7) Katie Gallagher                 8)                                
  2 Our Lady Of Good Counsel                           11:40.28     8  
     1) Christina Babyak                2) Orla Cole                      
     3) Madeline Harney                 4) Regina Wilson                  
     5) Sarah Leonard                   6)                                
  3 St Joseph/Robert                                   11:44.30     6  
     1) Brynn McGovern                  2) Elizabeth Reilley              
     3) Alexandra Fitzgerald            4) Maura Glemser                  
     5) Emily Abecasis                  6) Julia Frasch                   
     7) Julie Gutekunst                 8)                                
  4 Nativity of Our Lord                               12:00.45     4  
     1) Nicole Hutson                   2) Joanna Foos                    
     3) Kathryn Hoffman                 4) Emily Sims                     
     5) Elizabeth Buonomo               6) Shannon Heybach                
     7) Jacquelyn Oswald                8)                                
  5 St Alphonsus                                       12:46.27     2  
     1) Lindsay Melley                  2) Paula Barrett                  
     3) Kayla Concannon                 4) Lauren Melley                  
     5) Megan Dolaway                   6) Taylor Kahny                   
     7) Michaela Novakovic              8)                                
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.42  2002                                                    
   REGION 11: R 14.20  1992        JEN KRAUSE, OLGC                            
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alexa Marques                Alphonsus                15.28q  5 
  2 Devon Accurso                Cyrils-Jaminson          16.02q  2 
  3 Marissa Formica              Joe/Rob                  16.09q  4 
  4 Carly Hoelsworth             Nativity                 16.12q  3 
  5 Madeline Braca               Ambler                   16.13q  3 
  6 Jamie Givnish                Christians               16.40q  1 
  7 Nikki Boyd                   Vincent                  16.67q  1 
  8 Katie Albright               Christians               16.72q  2 
  9 Sarah Graham                 Catherines               16.93q  4 
 10 Julia Giaimo                 Nativity                 17.00q  5 
 11 Liz Carney                   Ambler                   17.09q  1 
 12 Jenny Baumher                Bosco                    17.12q  5 
 13 Alexandra Harris             Nativity                 17.14   2 
 14 Sarah Abecasis               Joe/Rob                  17.19   5 
 15 Michelle Billy               Alphonsus                17.30   2 
 16 Julia Ciliberto              Ambler                   17.32   4 
 17 Bridget Morrissey            Alphonsus                17.43   1 
 18 Nicole Hassett               Alberts                  17.44   3 
 19 Brianne Leven                Good Counsel             17.71   5 
 20 Melanie Hartsell             Cyrils-Jaminson          18.67   3 
 21 Allison Savon                Good Counsel             18.69   1 
 22 Jessica Sterling             Bosco                    18.70   1 
 23 Gabrielle Calderaio          Joe/Rob                  18.72   3 
 24 Julia Quebral                Christians               20.37   4 
 25 Teresa Hess                  Bosco                    20.96   2 
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.42  2002                                                    
   REGION 11: R 14.20  1992        JEN KRAUSE, OLGC                            
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Alexa Marques                Alphonsus                15.29Q  2 
  2 Devon Accurso                Cyrils-Jaminson          15.77Q  1 
  3 Marissa Formica              Joe/Rob                  15.86Q  1 
  4 Carly Hoelsworth             Nativity                 16.10Q  2 
  5 Jamie Givnish                Christians               16.07q  1 
  6 Madeline Braca               Ambler                   16.26q  2 
  7 Katie Albright               Christians               16.42   2 
  8 Sarah Graham                 Catherines               16.70   2 
  9 Julia Giaimo                 Nativity                 16.72   1 
 10 Jenny Baumher                Bosco                    16.92   2 
 11 Liz Carney                   Ambler                   17.08   1 
 12 Nikki Boyd                   Vincent                  17.28   1 
 
Girls 9-10 100 Meter Dash Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.42  2002                                                    
   REGION 11: R 14.20  1992        JEN KRAUSE, OLGC                            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alexa Marques                Alphonsus                15.43    10  
  2 Devon Accurso                Cyrils-Jaminson          15.87     8  
  3 Marissa Formica              Joe/Rob                  16.02     6  
  4 Carly Hoelsworth             Nativity                 16.13     4  
  5 Madeline Braca               Ambler                   16.27     2  
  6 Jamie Givnish                Christians               16.60     1  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 29.16  1990                                                    
   REGION 11: R 30.47  1996        STACEY CRONIN, OLGC                         
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alexa Marques                Alphonsus                31.01   6   10  
  2 Quinn O'Donnell              Joe/Rob                  31.80   6    8  
  3 Devon Accurso                Cyrils-Jaminson          33.05   6    6  
  4 Erin Brokans                 Ambler                   34.13   6    4  
  5 Sarah Graham                 Catherines               34.35   5    2  
  6 Sarah Abecasis               Joe/Rob                  34.70   2    1  
  7 Jenny Baumher                Bosco                    34.82   2 
  8 Kaylee Kilkenny              Hilarys                  34.83   5 
  9 Olivia Johnson               Nativity                 35.07   5 
 10 Alissa Klammer               Alphonsus                35.18   5 
 11 Nikki Boyd                   Vincent                  35.88   6 
 12 Nicole Hassett               Alberts                  36.08   5 
 13 Alex Fortune                 Ambler                   36.09   6 
 14 Brianne Leven                Good Counsel             36.44   2 
 15 Rachel Burker                Vincent                  36.57   2 
 16 Madeline Loftus              Alphonsus                37.31   5 
 17 Kristin Mowinski             Catherines               37.52   4 
 18 Allison Hughes               Christians               37.78   4 
 19 Kathleen Calvin              Catherines               38.56   3 
 20 Keara Cole                   Good Counsel             38.62   4 
 21 Emma Britt                   Christians               38.67   4 
 22 Allison Savon                Good Counsel             39.18   3 
 23 Brianna O'Donnell            Alberts                  39.70   3 
 24 Emily Fletcher               Ambler                   40.74   3 
 25 Jessica Sterling             Bosco                    41.07   2 
 26 Melanie Hartsell             Cyrils-Jaminson          41.98   4 
 27 Alexandra Wallace            Bosco                    44.67   2 
 
Girls 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 1:05.60  1986                                                  
   REGION 11: R 1:09.13  2006        LAUREN DIMES, St Albert                   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alexa Marques                Alphonsus              1:09.32   5   10  
  2 Genevieve Hagedorn           Ambler                 1:10.05   5    8  
  3 Erin Brokans                 Ambler                 1:17.34   5    6  
  4 Carly Hoelsworth             Nativity               1:17.43   5    4  
  5 Katie Albright               Christians             1:19.39   5    2  
  6 Shea Bauersmith              Alphonsus              1:19.83   4    1  
  7 Christina Babyak             Good Counsel           1:20.10   4 
  8 Cassidy Rajkowski            Alberts                1:20.66   4 
  9 Julia Giaimo                 Nativity               1:21.15   4 
 10 Rachel Burker                Vincent                1:21.52   4 
 11 Alissa Klammer               Alphonsus              1:21.62   4 
 12 Erin Anzideo                 Joe/Rob                1:23.39   1 
 13 Jamie Givnish                Christians             1:23.40   5 
 14 Nikki Boyd                   Vincent                1:23.66   3 
 15 Keara Cole                   Good Counsel           1:24.66   3 
 16 Mary Kate Selgrath           Catherines             1:25.06   3 
 17 Jenny Baumher                Bosco                  1:27.35   3 
 18 Victoria Mauro               Christians             1:27.46   3 
 19 Alexandra Harris             Nativity               1:27.66   3 
 20 Trishie Atchison             Joe/Rob                1:28.92   2 
 21 Alicia Roeder                Ambler                 1:31.14   2 
 22 Kathleen Calvin              Catherines             1:35.34   1 
 23 Elizabeth Lyons              Joe/Rob                1:36.10   1 
 24 Maria Williams               Bosco                  1:56.44   2 
 
Girls 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 2:33.10  1994                                                  
   REGION 11: R 2:46.44  2002        COLEEN GILMORE, OLHC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Sawick                  Christians             2:57.01    10  
  2 Allison Acker                Alberts                2:57.23     8  
  3 Megan McCloskey              Alphonsus              2:57.93     6  
  4 Mary Grace Merlini           Christians             2:59.37     4  
  5 Nicole Hutson                Nativity               3:07.30     2  
  6 Angela Ludovico              Nativity               3:08.04     1  
  7 Danielle DeColli             Nativity               3:08.43  
  8 Shannon Robins               Alphonsus              3:10.46  
  9 Christina Babyak             Good Counsel           3:10.84  
 10 Keara Cole                   Good Counsel           3:11.21  
 11 Rachel Burker                Vincent                3:18.01  
 12 Gabrielle Acker              Alberts                3:18.79  
 13 Caroline Davies              Alberts                3:19.42  
 14 Elizabeth DeMarshall         Christians             3:26.03  
 15 Lindsay Melley               Alphonsus              3:29.59  
 16 Julia Frasch                 Joe/Rob                3:32.24  
 17 Teresa Hess                  Bosco                  3:52.01  
 
Girls 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 5:34.80  2002                                                  
   REGION 11: R 5:50.33  2002        COLEEN GILMORE, OLHC                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Grace Merlini           Christians             6:12.61    10  
  2 Allison Acker                Alberts                6:20.50     8  
  3 Danielle DeColli             Nativity               6:32.31     6  
  4 Angela Ludovico              Nativity               6:47.11     4  
  5 Elizabeth DeMarshall         Christians             6:50.54     2  
  6 Brigid Peyton                Alphonsus              6:53.70     1  
  7 Julia Frasch                 Joe/Rob                7:23.83  
  8 Tara Gallagher               Alphonsus              7:33.92  
  9 Elizabeth Buonomo            Nativity               7:38.00  
 10 Grace Havard                 Alphonsus              7:46.33  
 11 Amanda Leto                  Alberts                8:15.13  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay Novice
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R   59.92  1994                                                  
   REGION 11: R 1:02.50  1987        OLGC, OLGC                                
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Joseph/Robert                                    1:04.63   1   10  
     1) Marissa Formica                 2) Brynn McGovern                 
     3) Gabrielle Calderaio             4) Quinn O'Donnell                
     5) Sarah Abecasis                  6)                                
  2 Ambler Catholic                                     1:06.08   1    8  
     1) Madeline Braca                  2) Liz Carney                     
     3) Julia Ciliberto                 4) Alex Fortune                   
     5) Erin Brokans                    6)                                
  3 Our Lady Help Of Christians                         1:06.13   2    6  
     1) Katie Albright                  2) Jamie Givnish                  
     3) Victoria Mauro                  4) Anna Sawick                    
     5) Mary Grace Merlini              6)                                
  4 St Alphonsus                                        1:07.48   2    4  
     1) Justine Morgan                  2) Michelle Billy                 
     3) Mary DeCamara                   4) Alissa Klammer                 
     5) Shannon Robins                  6)                                
  5 St Albert The Great                                 1:09.39   2    2  
     1) Cassidy Rajkowski               2) Brianna O'Donnell              
     3) Nicole Hassett                  4) Myranda Gormley                
     5) Caroline Davies                 6)                                
  6 Nativity of Our Lord                                1:09.88   1    1  
     1) Shaye Ahrens                    2) Colleen Patrick                
     3) Nicole Hutson                   4) Olivia Johnson                 
     5) Carly Hoelsworth                6)                                
  7 St Catherine of Siena                               1:11.97   2 
     1) Kathleen Calvin                 2) Sarah Graham                   
     3) Megan McTaggart                 4) Kristin Mowinski               
     5) Mary Kate Selgrath              6)                                
 
Girls 9-10 4x200 Meter Relay Novice
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 St Alphonsus                                        2:17.42  
     1) Megan McCloskey                 2) Lindsay Melley                 
     3) Shannon Robins                  4) Alexa Marques                  
     5) Mary DeCamara                   6)                                
  2 St Joseph/Robert                                    2:18.59  
     1) Marissa Formica                 2) Brynn McGovern                 
     3) Gabrielle Calderaio             4) Quinn O'Donnell                
     5) Sarah Abecasis                  6)                                
  3 St Albert The Great                                 2:23.58  
     1) Nicole Hassett                  2) Myranda Gormley                
     3) Cassidy Rajkowski               4) Caroline Davies                
     5) Allison Acker                   6)                                
  4 Ambler Catholic                                     2:24.11  
     1) Erin Brokans                    2) Alex Fortune                   
     3) Liz Carney                      4) Madeline Braca                 
     5) Genevieve Hagedorn              6)                                
  5 Nativity of Our Lord                                2:34.71  
     1) Shaye Ahrens                    2) Jillian Giaccio                
     3) Elizabeth Buonomo               4) Olivia Johnson                 
     5) Brittany Miletto                6)                                
  6 Our Lady Help Of Christians                         2:46.17  
     1) Emma Britt                      2) Julia Quebral                  
     3) Kathryn Mackel                  4) Victoria Mauro                 
     5) Allison Hughes                  6)                                
 
Girls 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R  4-03  2002                                                    
   REGION 11: R  3-11  2002        ELLE HAGEDORN / KIERNAN MCCLOSKEY (2006, Amb
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Megan McCloskey              Alphonsus              4-03.00R   10  
  2 Genevieve Hagedorn           Ambler                 4-00.00R    8  
  3 Justine Morgan               Alphonsus              3-08.00     6  
  4 Gabrielle Acker              Alberts               J3-08.00     4  
  5 Mary DeCamara                Alphonsus              3-04.00     2  
  6 Caroline Piekarski           Nativity               3-02.00     1  
  7 Victoria Mauro               Christians            J3-02.00  
  8 Erin Anzideo                 Joe/Rob                3-00.00  
  8 Olivia Johnson               Nativity               3-00.00  
 -- Allison Hughes               Christians                  NH  
 -- Maureen Clark                Joe/Rob                     NH  
 
Girls 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 14-06.25  1975                                                 
   REGION 11: R    12-10  2002        ELLE HAGEDORN, Ambler Catholic           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Genevieve Hagedorn           Ambler                11-09.50    10  
  2 Megan McCloskey              Alphonsus             11-06.00     8  
  3 Madeline Braca               Ambler                10-11.25     6  
  4 Allison Acker                Alberts                9-08.00     4  
  5 Kristin Mowinski             Catherines             9-06.75     2  
  6 Adelie Ionescu               Alphonsus              9-05.00     1  
  7 Gabrielle Calderaio          Joe/Rob                9-03.75  
  8 Brianne Leven                Good Counsel          J9-03.75  
  9 Liz Carney                   Ambler                 9-02.25  
 10 Mary DeCamara                Alphonsus              8-10.75  
 11 Marissa Formica              Joe/Rob                8-10.50  
 12 Kaylee Kilkenny              Hilarys                8-09.50  
 13 Emma Britt                   Christians             8-06.50  
 14 Shaye Ahrens                 Nativity               8-02.75  
 15 Jillian Giaccio              Nativity               8-01.75  
 16 Reilly McGrogan              Hilarys                7-10.75  
 17 Erin Anzideo                 Joe/Rob                7-08.50  
 18 Colleen Patrick              Nativity               7-03.50  
 19 Mary Kate Selgrath           Catherines             7-00.25  
 20 Kathryn Mackel               Christians             6-11.75  
 21 Melanie Hartsell             Cyrils-Jaminson        6-05.00  
 22 Maria Williams               Bosco                  6-02.00  
 23 Jessica Sterling             Bosco                  6-00.50  
 24 Teresa Hess                  Bosco                  5-10.75  
 25 Julia Quebral                Christians             5-10.00  
 26 Allison Savon                Good Counsel           5-08.75  
 -- Devon Accurso                Cyrils-Jaminson             ND  
 
Girls 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
   REGION 11: R 24-01  2000        MICHELE BROKANS, Ambler Catholic            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Quinn O'Donnell              Joe/Rob               21-09.00    10  
  2 Carly Hoelsworth             Nativity              18-08.75     8  
  3 Erin Brokans                 Ambler                18-04.00     6  
  4 Justine Morgan               Alphonsus             18-03.00     4  
  5 Julia Giaimo                 Nativity              17-06.75     2  
  6 Amanda Alpuche               Ambler                16-07.00     1  
  7 Shannon Robins               Alphonsus             15-07.75  
  8 Brynn McGovern               Joe/Rob               15-04.00  
  9 Kristina McNamara            Alphonsus             14-07.75  
 10 Bernadette Samanns           Ambler                14-02.00  
 11 Kaylee Kilkenny              Hilarys               13-11.00  
 12 Caroline Davies              Alberts               13-09.00  
 13 Gabrielle Acker              Alberts               13-01.00  
 14 Colleen Patrick              Nativity              12-06.50  
 15 Maria Williams               Bosco                 12-02.00  
 16 Trishie Atchison             Joe/Rob               11-10.00  
 17 Alexandra Wallace            Bosco                 11-06.50  
 18 Kathryn Mackel               Christians            10-08.50  
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.10  1991                                                    
   REGION 11: R 13.37  2002        KERRY NASH, St Joseph/Robert                
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Erin Keen                    Vincent                  13.96q  4 
  2 Leah Patrick                 Nativity                 14.06q  4 
  3 Maura Knowles                Alphonsus                14.07q  3 
  4 Courtney Michaels            Alphonsus                14.13q  5 
  5 Sarah Hengy                  Nativity                 14.26q  2 
  6 Maddie Napierkowski          Christians               14.50q  1 
  7 Julia Rizzuto                Alphonsus                14.55q  1 
  8 Rebecca Jean                 Christians               14.97q  4 
  9 Kaitlyn Conville             Nativity                 15.19q  2 
  9 Laura Calvin                 Catherines               15.19q  5 
 11 Krista Rossi                 Hilarys                  15.24q  3 
 12 Brogan Murphy                Bosco                    15.28q  1 
 13 Patricia Kessler             Christians               15.35   5 
 14 Erica Heenan                 Cyrils-Jaminson          15.64   4 
 15 Samantha Lawson              Vincent                  15.99   1 
 16 Danielle Bevan               Alberts                  16.09   3 
 17 Ashley Orehek                Ambler                   16.24   3 
 18 Maura Drumm                  Hilarys                  16.44   1 
 19 Gina Vintner                 Ambler                   17.57   3 
 20 Katherine Kelly              Hilarys                  20.10   2 
 21 Anna Tarnovski               Bosco                    22.31   2 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.10  1991                                                    
   REGION 11: R 13.37  2002        KERRY NASH, St Joseph/Robert                
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Leah Patrick                 Nativity                 13.83Q  1 
  2 Erin Keen                    Vincent                  14.02Q  2 
  3 Sarah Hengy                  Nativity                 14.14Q  2 
  4 Maura Knowles                Alphonsus                14.26Q  1 
  5 Courtney Michaels            Alphonsus                14.29q  2 
  6 Maddie Napierkowski          Christians               14.55q  1 
  7 Julia Rizzuto                Alphonsus                14.57   1 
  8 Rebecca Jean                 Christians               14.82   2 
  9 Kaitlyn Conville             Nativity                 14.93   2 
 10 Laura Calvin                 Catherines               15.41   1 
 11 Brogan Murphy                Bosco                    16.00   2 
 12 Krista Rossi                 Hilarys                  16.17   1 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.10  1991                                                    
   REGION 11: R 13.37  2002        KERRY NASH, St Joseph/Robert                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Leah Patrick                 Nativity                 14.09    10  
  2 Courtney Michaels            Alphonsus                14.19     8  
  3 Erin Keen                    Vincent                  14.21     6  
  4 Maura Knowles                Alphonsus                14.34     4  
  5 Sarah Hengy                  Nativity                 14.35     2  
  6 Maddie Napierkowski          Christians               14.81     1  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 27.24  1999                                                    
   REGION 11: R 28.27  1990        OLSEN, Nativity                             
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leah Patrick                 Nativity                 29.02   5   10  
  2 Courtney Michaels            Alphonsus                29.39   5    8  
  3 Julia Rizzuto                Alphonsus                30.11   4    6  
  4 Rachel Mueller               Nativity                 30.12   4    4  
  5 Maura Knowles                Alphonsus                30.14   5    2  
  6 Sarah Hengy                  Nativity                 30.30   5    1  
  7 Rebecca Jean                 Christians               30.32   3 
  8 Jessica Miller               David                    31.38   5 
  9 Maddie Napierkowski          Christians               31.65   4 
 10 Jessica Kouch                Alberts                  32.03   2 
 11 Laura Calvin                 Catherines               32.07   3 
 12 Erica Heenan                 Cyrils-Jaminson          32.28   4 
 13 Shannon Dougherty            Joe/Rob                  32.40   2 
 14 Cristina Katzianer           Joe/Rob                  32.43   1 
 15 Ashley Orehek                Ambler                   32.76   4 
 16 Sophia Dicamillo             Christians               33.11   3 
 17 Colleen Hagan                Alberts                  33.72   1 
 18 Ashley Hassett               Alberts                  33.95   1 
 19 Maura Drumm                  Hilarys                  34.51   3 
 20 Megan McGarrity              Hilarys                  35.71   4 
 21 Nicole Costa                 Good Counsel             35.83   3 
 22 Nina Cerminara               Catherines               36.94   2 
 23 Rachel Sawyer                Ambler                   42.68   2 
 24 Anna Tarnovski               Bosco                    52.05   1 
 
Girls 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 1:00.90  1988                                                  
   REGION 11: R 1:02.68  1998        STACEY CRONIN, OLGC                       
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leah Patrick                 Nativity               1:07.78   5   10  
  2 Rachel Mueller               Nativity               1:08.35   5    8  
  3 Kaitlyn Conville             Nativity               1:09.02   5    6  
  4 Taylor Morgan                Alphonsus              1:09.38   5    4  
  5 Jessica Miller               David                  1:09.76   5    2  
  6 Jennifer Horner              Cyrils-Jaminson        1:10.02   4    1  
  7 Michaela Novakovic           Alphonsus              1:11.31   5 
  8 Erin Hyer                    Alphonsus              1:11.87   4 
  9 Maddie Napierkowski          Christians             1:13.87   4 
 10 Courtney Titus               Vincent                1:14.64   4 
 11 Colleen Hagan                Alberts                1:15.11   2 
 12 Krissy Marsden               Christians             1:18.52   3 
 13 Julie Gutekunst              Joe/Rob                1:18.53   4 
 14 Maggie Leisch                Catherines             1:20.06   3 
 15 Megan McGarrity              Hilarys                1:20.81   3 
 16 Nicole Costa                 Good Counsel           1:21.19   3 
 17 Krista Rossi                 Hilarys                1:24.41   3 
 18 Casey Krutainis              Vincent                1:24.86   3 
 19 Nicole Kidd                  Christians             1:26.26   2 
 20 Nina Cerminara               Catherines             1:26.99   1 
 21 Giovanna Crozier-Fitzger     Ambler                 1:33.16   1 
 22 Jillian O'Neill              Hilarys                1:34.17   2 
 23 Anna Tarnovski               Bosco                  1:59.16   1 
 
Girls 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 2:27.63  2003                                                  
   REGION 11: R 2:30.80  2002        KERRY SWAYNE, St Catherine                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talia Shaw                   Good Counsel           2:39.92    10  
  2 Michaela Novakovic           Alphonsus              2:40.28     8  
  3 Danielle Leporace            Christians             2:44.01     6  
  4 Molly Davies                 Alberts                2:45.29     4  
  5 Patricia Hoffman             Nativity               2:48.74     2  
  6 Jennifer Horner              Cyrils-Jaminson        2:49.09     1  
  7 Dana Cinque                  Alberts                2:49.50  
  8 Katherine Burker             Vincent                2:50.62  
  9 Orla Cole                    Good Counsel           2:51.46  
 10 Taylor Kahny                 Alphonsus              2:52.93  
 11 Jessica Cosenza              Nativity               2:56.32  
 12 Valerie Santangelo           Christians             2:59.25  
 13 Joanna Foos                  Nativity               3:02.14  
 14 Megan Dolaway                Alphonsus              3:05.14  
 15 Elizabeth Reilley            Joe/Rob                3:15.40  
 16 Leanne Keating               Ambler                 3:35.16  
 17 Jillian O'Neill              Hilarys                3:45.63  
 18 Katherine Kelly              Hilarys                4:02.53  
 
Girls 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 5:22.32  2002                                                  
   REGION 11: R 5:25.17  2002        KERRY SWAYNE, St Catherine                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talia Shaw                   Good Counsel           5:49.61    10  
  2 Patricia Hoffman             Nativity               5:55.22     8  
  3 Jennifer Horner              Cyrils-Jaminson        6:07.16     6  
  4 Jessica Cosenza              Nativity               6:10.73     4  
  5 Taylor Kahny                 Alphonsus              6:12.48     2  
  6 Valerie Santangelo           Christians             6:28.76     1  
  7 Shannon Heybach              Nativity               6:31.71  
  8 Megan Dolaway                Alphonsus              7:02.86  
  9 Giovanna Crozier-Fitzger     Ambler                 7:11.25  
 10 Lauren Melley                Alphonsus              7:15.52  
 11 Regina Craney                Catherines             7:45.01  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay Minor
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 54.61  1998                                                    
   REGION 11: R 57.90  2002        ST VINCENT, St Vincent                      
                       V Napoli, D Weber, C Gillispie, K Titus           
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Alphonsus                                          56.99R  1   10  
     1) Maura Knowles                   2) Julia Rizzuto                  
     3) Kiernan McCloskey               4) Courtney Michaels              
     5) Taylor Morgan                   6)                                
  2 St Vincent DePaul                                     58.86   2    8  
     1) Katherine Burker                2) Courtney Titus                 
     3) Erin Keen                       4) Samantha Lawson                
  3 Nativity of Our Lord                                1:01.68   1    6  
     1) Carley Borell                   2) Kaitlyn Conville               
     3) Ali Miller                      4) Kathleen Troy                  
     5) Rachel Mueller                  6)                                
  4 St Joseph/Robert                                    1:01.75   1    4  
     1) Shannon Dougherty               2) Julie Gutekunst                
     3) Cristina Katzianer              4) Elizabeth Reilley              
  5 Our Lady Help Of Christians                         1:03.14   2    2  
     1) Krissy Marsden                  2) Kathlyn Martin                 
     3) Sophia Dicamillo                4) Rebecca Jean                   
     5) Maddie Napierkowski             6)                                
  6 St Albert The Great                                 1:04.90   2    1  
     1) Caroline Buckley                2) Colleen Hagan                  
     3) Ashley Hassett                  4) Danielle Bevan                 
     5) Jessica Kouch                   6)                                
  7 Ambler Catholic                                     1:13.62   2 
     1) Samantha Gerhard                2) Leanne Keating                 
     3) Terri Keating                   4) Rachel Sawyer                  
     5) Gina Vintner                    6)                                
 
Girls 11-12 4x200 Meter Relay Minor
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 St Alphonsus                                        2:05.02   2 
     1) Erin Hyer                       2) Hannah Whitby                  
     3) Taylor Morgan                   4) Kiernan McCloskey              
     5) Courtney Michaels               6)                                
  2 St Joseph/Robert                                    2:14.17   1 
     1) Shannon Dougherty               2) Julie Gutekunst                
     3) Cristina Katzianer              4) Elizabeth Reilley              
  3 Our Lady Help Of Christians                         2:22.71   2 
     1) Sophia Dicamillo                2) Nicole Kidd                    
     3) Danielle Leporace               4) Allison Mackel                 
  4 Nativity of Our Lord                                2:27.75   2 
     1) Brianna Mullins                 2) Kaitlyn Conville               
     3) Carley Borell                   4) Ali Miller                     
     5) Kathleen Troy                   6)                                
  5 St Hilary Of Poitiers                               2:32.26   1 
     1) Megan McGarrity                 2) Jillian O'Neill                
     3) Maura Drumm                     4) Krista Rossi                   
 -- St Albert The Great                                X2:15.75   1 
     1) Caroline Buckley                2) Colleen Hagan                  
     3) Ashley Hassett                  4) Dana Cinque                    
     5) Jessica Kouch                   6)                                
 
Girls 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R  4-08  2004                                                    
   REGION 11: R  5-00  2004        ELLE HAGEDORN, Ambler Catholic              
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Morgan                Alphonsus              4-08.00R   10  
  2 Kiernan McCloskey            Alphonsus              4-04.00     8  
  3 Courtney Titus               Vincent                4-02.00     6  
  4 Talia Shaw                   Good Counsel          J4-02.00     4  
  5 Dana Cinque                  Alberts               J4-02.00     2  
  6 Orla Cole                    Good Counsel          J4-02.00     1  
  7 Brogan Murphy                Bosco                  3-10.00  
  8 Jen Harchut                  Alphonsus             J3-10.00  
  9 Caroline Buckley             Alberts                3-08.00  
  9 Casey Krutainis              Vincent                3-08.00  
 11 Kathleen Troy                Nativity               3-06.00  
 11 Kathlyn Martin               Christians             3-06.00  
 11 Rachel Mueller               Nativity               3-06.00  
 14 Patricia Kessler             Christians             3-04.00  
 14 Danielle Bevan               Alberts                3-04.00  
 -- Brianna Mullins              Nativity                    NH  
 -- Allison Mackel               Christians                  NH  
 
Girls 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 16-02.50  1976                                                 
   REGION 11: R    14-05  2004        ELLE HAGEDORN, Ambler Catholic           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Morgan                Alphonsus             13-00.75    10  
  2 Kiernan McCloskey            Alphonsus             12-11.50     8  
  3 Sarah Hengy                  Nativity              12-09.25     6  
  4 Shannon Dougherty            Joe/Rob               12-02.25     4  
  5 Ashley Orehek                Ambler                11-06.75     2  
  6 Cristina Katzianer           Joe/Rob               11-03.75     1  
  7 Jessica Miller               David                 11-02.25  
  8 Jen Harchut                  Alphonsus            J11-02.25  
  9 Caroline Buckley             Alberts               11-01.25  
 10 Ali Miller                   Nativity              11-01.00  
 11 Brogan Murphy                Bosco                 10-08.50  
 12 Erica Heenan                 Cyrils-Jaminson       10-05.75  
 13 Carley Borell                Nativity              10-04.50  
 14 Krista Rossi                 Hilarys               10-04.00  
 15 Krissy Marsden               Christians            10-03.75  
 16 Maura Drumm                  Hilarys                9-09.50  
 17 Ashley Hassett               Alberts                9-04.50  
 18 Maggie Leisch                Catherines             9-02.50  
 19 Giovanna Crozier-Fitzger     Ambler                 8-07.75  
 20 Jessica Kouch                Alberts                8-04.25  
 21 Jillian O'Neill              Hilarys                7-11.50  
 
Girls 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R    34-11  2002                                                 
   REGION 11: R 30-05.75  1995        TALARICO, St Albert                      
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Julie Newell                 Alberts               24-01.50    10  
  2 Kathlyn Martin               Christians            24-01.00     8  
  3 Joanna Foos                  Nativity              23-07.00     6  
  4 Shannon Heybach              Nativity              21-02.00     4  
  5 Allison Mackel               Christians            20-07.50     2  
  6 Dana Cinque                  Alberts               19-11.00     1  
  7 Nicole Kidd                  Christians            19-10.00  
  8 Claire Franklin              Alphonsus             19-07.25  
  9 Rachel Sawyer                Ambler                19-05.00  
 10 Kathleen Troy                Nativity              19-03.00  
 11 Bridget Giordano             Alberts               18-08.00  
 12 Gina Vintner                 Ambler                17-01.25  
 13 Kelly Temler                 David                 16-07.00  
 14 Samantha Gerhard             Ambler                15-09.75  
 15 Annie Tenzinger              Alphonsus             15-01.50  
 
Girls 13-14 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 12.70  1983                                                    
   REGION 11: R 12.59  1994        MITCHELL, Nativity                          
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Grace Mirack                 Nativity                 13.37q  4 
  2 Kelsey Celine                Bosco                    14.14q  4 
  3 Marisa Ferguson              Alphonsus                14.31q  2 
  4 Erica Friend                 Good Counsel             14.47q  3 
  5 Emily Abecasis               Joe/Rob                  14.63q  1 
  6 Maria Fabrizio               Alphonsus                15.12q  4 
  7 Rachael Compton              Alberts                  15.14q  1 
  8 Megan Longshore              Vincent                  15.27q  1 
  9 Erica Luczakowsky            Catherines               15.32q  2 
 10 Laura Klawiter               Vincent                  15.41q  1 
 11 Emily Sims                   Nativity                 15.48q  1 
 12 Cassandra Howard             Nativity                 15.49q  3 
 13 Erin Weiseman                Hilarys                  15.86   3 
 14 Christine Ewell              Catherines               15.88   4 
 15 Kelsey Finizio               Alberts                  16.16   3 
 16 Holly McGarrity              Hilarys                  16.38   2 
 17 Jamie McLaughlin             Ambler                   16.92   3 
 18 Breana Bevan                 Alberts                  17.09   4 
 19 Christine Hopper             Ambler                   17.39   4 
 20 Bridget Drumm                Hilarys                  19.03   1 
 
Girls 13-14 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 12.70  1983                                                    
   REGION 11: R 12.59  1994        MITCHELL, Nativity                          
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Grace Mirack                 Nativity                 13.59Q  2 
  2 Kelsey Celine                Bosco                    14.05Q  1 
  3 Erica Friend                 Good Counsel             14.19Q  2 
  4 Marisa Ferguson              Alphonsus                14.71Q  1 
  5 Emily Abecasis               Joe/Rob                  14.83q  2 
  6 Rachael Compton              Alberts                  15.30q  1 
  7 Erica Luczakowsky            Catherines               15.39   2 
  8 Megan Longshore              Vincent                  15.41   2 
  9 Maria Fabrizio               Alphonsus                15.43   1 
 10 Emily Sims                   Nativity                 15.66   1 
 10 Laura Klawiter               Vincent                  15.66   1 
 12 Cassandra Howard             Nativity                 15.77   2 
 
Girls 13-14 100 Meter Dash Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 12.70  1983                                                    
   REGION 11: R 12.59  1994        MITCHELL, Nativity                          
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Grace Mirack                 Nativity                 13.55    10  
  2 Kelsey Celine                Bosco                    13.91     8  
  3 Erica Friend                 Good Counsel             14.29     6  
  4 Marisa Ferguson              Alphonsus                14.81     4  
  5 Emily Abecasis               Joe/Rob                  15.13     2  
  6 Rachael Compton              Alberts                  15.14     1  
 
Girls 13-14 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 26.07  2000                                                    
   REGION 11: R 26.82  2003        ALI DIEPEVEEN, Nativity                     
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grace Mirack                 Nativity                 27.60   5   10  
  2 Caitlin VanLeer              Nativity                 28.73   5    8  
  3 Kelsey Celine                Bosco                    28.89   5    6  
  4 Maura Glemser                Joe/Rob                  29.46   4    4  
  5 Erica Friend                 Good Counsel             29.56   5    2  
  6 Nicole Ahrens                Nativity                 29.80   4    1  
  7 Regina Wilson                Good Counsel             30.79   5 
  8 Kelly Donoghue               Alphonsus                31.54   4 
  9 Megan Longshore              Vincent                  31.73   4 
 10 Marisa Ferguson              Alphonsus                31.77   5 
 11 Ellie O'Kane                 Alphonsus                31.96   4 
 12 Tyler Cousart                Catherines               32.31   2 
 13 Samantha Kraus               Joe/Rob                  32.33   2 
 14 Laura Klawiter               Vincent                  32.67   4 
 15 Erin Weiseman                Hilarys                  33.13   3 
 16 Julianne Looby               Hilarys                  34.85   3 
 17 Breana Bevan                 Alberts                  35.32   3 
 18 Jamie McLaughlin             Ambler                   36.32   3 
 
Girls 13-14 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R   59.30  1992                                                  
   REGION 11: R 1:01.27  1999        STACEY CRONIN, OLGC                       
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grace Mirack                 Nativity               1:03.99   5   10  
  2 Regina Wilson                Good Counsel           1:07.64   5    8  
  3 Marisa Ferguson              Alphonsus              1:07.84   5    6  
  4 Nicole Ahrens                Nativity               1:07.92   4    4  
  5 Emily Abecasis               Joe/Rob                1:09.11   5    2  
  6 Claire Thornton              Vincent                1:10.07   4    1  
  7 Kelly Donoghue               Alphonsus              1:11.44   5 
  8 Jessica Scarpello            Nativity               1:11.93   4 
  9 Ellie O'Kane                 Alphonsus              1:16.08   2 
 10 Samantha Kraus               Joe/Rob                1:16.64   2 
 11 Erin Weiseman                Hilarys                1:17.40   4 
 12 Christine Ewell              Catherines             1:18.37   4 
 13 Colleen Greim                David                  1:19.28   3 
 14 Kelsey Finizio               Alberts                1:19.33   3 
 15 Erica Luczakowsky            Catherines             1:20.81   3 
 16 AnneMarie Malazita           Hilarys                1:21.40   3 
 17 Julianne Looby               Hilarys                1:30.37   3 
 
Girls 13-14 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 2:19.40  1982                                                  
   REGION 11: R 2:23.54  2003        KERRY SWAYNE, St Catherine                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caitlin VanLeer              Nativity               2:40.97    10  
  2 Regina Wilson                Good Counsel           2:41.94     8  
  3 Mary Ellen Kennedy           Catherines             2:51.84     6  
  4 Emily Sims                   Nativity               2:56.02     4  
  5 Madeline Harney              Good Counsel           2:56.72     2  
  6 Katie Gallagher              Christians             2:58.11     1  
  7 Kelly Donoghue               Alphonsus              2:59.41  
  8 Erin Kelly                   Vincent                3:08.53  
  9 Jacquelyn Oswald             Nativity               3:09.96  
 10 Keira McGovern               Vincent                3:13.25  
 11 Ellie O'Kane                 Alphonsus              3:20.11  
 12 Bridget Drumm                Hilarys                4:01.85  
 
Girls 13-14 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 5:00.46  2002                                                  
   REGION 11: R 5:21.29  2003        KERRY SWAYNE, St Catherine                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caitlin VanLeer              Nativity               5:48.78    10  
  2 Maura Nolan                  Christians             6:01.81     8  
  3 Mary Ellen Kennedy           Catherines             6:09.63     6  
  4 Angelique Sawick             Christians             6:17.75     4  
  5 Katie Gallagher              Christians             6:33.88     2  
  6 Kathryn Hoffman              Nativity               6:42.71     1  
  7 Holly McGarrity              Hilarys                6:55.90  
 
Girls 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 53.66  2001                                                    
   REGION 11: R 54.42  1990        ST DAVID, St David                          
                       M Elliot, K Pilinski, D Cooke, L Carlin           
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Joseph/Robert                                      59.31    10  
     1) Emily Abecasis                  2) Alexandra Fitzgerald           
     3) Samantha Kraus                  4) Maura Glemser                  
  2 St Alphonsus                                        1:00.30     8  
     1) Alise McNutt                    2) Maria Fabrizio                 
     3) Ellie O'Kane                    4) Marisa Ferguson                
     5) Kelly Donoghue                  6)                                
  3 Nativity of Our Lord                                1:01.62     6  
     1) Nicole Ahrens                   2) Cassandra Howard               
     3) Emily Sims                      4) Coleen O'Hara                  
     5) Jacquelyn Oswald                6)                                
  4 St Albert The Great                                 1:07.17     4  
     1) Breana Bevan                    2) Cristina Donado                
     3) Kelsey Finizio                  4) Brooke Konstance               
     5) Miranda Rafferty                6)                                
 
Girls 13-14 4x200 Meter Relay Cadet
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 St Joseph/Robert                                    2:06.94  
     1) Emily Abecasis                  2) Alexandra Fitzgerald           
     3) Samantha Kraus                  4) Maura Glemser                  
  2 Nativity of Our Lord                                2:10.50  
     1) Coleen O'Hara                   2) Jacquelyn Oswald               
     3) Cassandra Howard                4) Emily Sims                     
     5) Jessica Scarpello               6)                                
  3 St Alphonsus                                        2:13.20  
     1) Alise McNutt                    2) Kelly Donoghue                 
     3) Maria Fabrizio                  4) Marisa Ferguson                
     5) Ellie O'Kane                    6)                                
 
Girls 13-14 High Jump Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R  5-02  2002                                                    
   REGION 11: R  4-10  2005        ELLE HAGEDORN, St Alphonsus                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alise McNutt                 Alphonsus              4-02.00    10  
  2 Miranda Rafferty             Alberts                3-10.00     8  
 -- Jacquelyn Oswald             Nativity                    NH  
 -- Jessica Scarpello            Nativity                    NH  
 -- Cassandra Howard             Nativity                    NH  
 
Girls 13-14 Long Jump Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 15-11.75  1971                                                 
   REGION 11: R    15-08  2005        ELLE HAGEDORN, Ambler Catholic           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grace Mirack                 Nativity              14-04.50    10  
  2 Alise McNutt                 Alphonsus             13-07.50     8  
  3 Caitlin VanLeer              Nativity              12-09.50     6  
  4 Alexandra Fitzgerald         Joe/Rob               12-04.50     4  
  5 Emily Abecasis               Joe/Rob               12-01.50     2  
  6 Christine Ewell              Catherines            12-00.25     1  
  7 Tyler Cousart                Catherines            11-01.50  
  8 Erica Luczakowsky            Catherines            10-09.50  
  9 AnneMarie Malazita           Hilarys               10-09.00  
 10 Brooke Konstance             Alberts               10-06.25  
 11 Julianne Looby               Hilarys               10-05.00  
 12 Miranda Rafferty             Alberts                9-05.50  
 13 Jacquelyn Oswald             Nativity               9-04.50  
 14 Colleen Greim                David                  8-09.25  
 15 Christine Hopper             Ambler                 8-08.50  
 16 Madeline Clifford            Alberts                8-07.50  
 
Girls 13-14 Triple Jump Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 31-03.75  1999                                                 
   REGION 11: R 29-07.50  2005        ELLE HAGEDORN, Ambler Catholic           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alise McNutt                 Alphonsus             28-02.25    10  
  2 Jessica Scarpello            Nativity              24-00.25     8  
  3 Miranda Rafferty             Alberts               23-10.75     6  
  4 Katie Gallagher              Christians            20-03.25     4  
  5 Colleen Greim                David                 19-08.00     2  
  6 Coleen O'Hara                Nativity              19-04.50     1  
 -- Jacquelyn Oswald             Nativity                    DQ  
 
Girls 13-14 Shot Put Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 40-01.50  1995                                                 
   REGION 11: R    32-08  2004        CHRISTINA RIOS, St Albert                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachael Compton              Alberts               30-04.25    10  
  2 Moira Sweeney                Ambler                28-10.50     8  
  3 Alexandra Fitzgerald         Joe/Rob               27-01.50     6  
  4 Maura Glemser                Joe/Rob               25-02.50     4  
  5 Madeline Clifford            Alberts               24-05.50     2  
  6 Elizabeth Rafferty           Alberts               24-03.75     1  
  7 Brianne Haneman              Nativity              23-10.50  
  8 Nicole Ahrens                Nativity              22-09.25  
  9 Tyler Cousart                Catherines            22-08.50  
 10 Jamie McLaughlin             Ambler                21-09.00  
 11 Christine Hopper             Ambler                21-05.50  
 12 Erica Friend                 Good Counsel          19-01.00  
 13 Coleen O'Hara                Nativity              18-02.00  
 14 Maria Fabrizio               Alphonsus             17-02.50  
 
Boys 9-15 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St Joseph/Robert                                   11:00.82    10  
     1) Patrick Scott                   2) Joseph Scott                   
     3) Dylan Bone                      4) Michael Frendak                
     5) Andrew Bernardo                 6) John Cordero                   
     7) Joshua Messina                  8)                                
  2 St Alphonsus                                       11:05.62     8  
     1) Andrew McNutt                   2) Thomas D'Andrea                
     3) Kevin Quinn                     4) John Thomas Peyton             
     5) Brian Wolff                     6) Lukas Smugar                   
     7) Tom Smith                       8)                                
  3 St Catherine of Siena                              11:55.10     6  
     1) Sean Abel                       2) Wil Fisco                      
     3) Mike Harnett                    4) Michael Selner                 
     5) Colin Weber                     6) Jim Foley                      
     7) Zach Hatzenbeller               8)                                
  4 Nativity of Our Lord                               12:01.19     4  
     1) Mario Nicastro                  2) Matthew Carter                 
     3) Michael Cosenza                 4) Ryan McIntyre                  
     5) Colin O'Hara                    6) Brian Nessel                   
     7) Patrick McCain                  8)                                
  5 St Hilary Of Poitiers                              12:08.26     2  
     1) Edward Devlin                   2) Vincent Moffett                
     3) Pat Looby                       4) Joe Kelly                      
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.40  1987                                                    
   REGION 11: R 12.50  1982        KEIDASCH, St Vincent                        
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Joshua Messina               Joe/Rob                  14.73q  5 
  2 DeQuaice Brooks              Hilarys                  15.09q  5 
  3 Jack Kenney                  Good Counsel             15.67q  4 
  4 Matthew Knowles              Alphonsus                15.87q  4 
  5 Max Howard                   Nativity                 15.88q  2 
  6 Daniel DiBonaventura         Hilarys                  16.06q  4 
  7 Brian Nessel                 Nativity                 16.18q  1 
  8 Kevin Thiers                 Joe/Rob                  16.24q  4 
  9 Anthony Ciliberto            Ambler                   16.26q  2 
 10 Cole D'Andrea                Alphonsus                16.48q  3 
 11 John Dlugosz                 Hilarys                  16.56q  2 
 12 John Cuce                    Alphonsus                16.60q  5 
 13 Daniel Abel                  Alberts                  16.72   2 
 14 Kyle Joyce                   Nativity                 16.77   5 
 15 Patrick Zanetti              Christians               16.87   5 
 16 Tyler MacDonald              Vincent                  17.22   5 
 17 Bobby Verdon                 Christians               17.73   3 
 18 Tom Neapolitan               Bosco                    18.35   1 
 19 Miguel Guerra-Solano         Catherines               18.54   2 
 20 Patrick Hillier              Good Counsel             18.99   1 
 21 Stephen Horvath              Ambler                   19.82   1 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.40  1987                                                    
   REGION 11: R 12.50  1982        KEIDASCH, St Vincent                        
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Joshua Messina               Joe/Rob                  14.61Q  2 
  2 DeQuaice Brooks              Hilarys                  15.40Q  1 
  3 Max Howard                   Nativity                 15.64Q  2 
  4 Brian Nessel                 Nativity                 16.11Q  1 
  5 Matthew Knowles              Alphonsus                15.72q  2 
  6 Kevin Thiers                 Joe/Rob                  15.78q  2 
  7 Jack Kenney                  Good Counsel             16.39   1 
  8 Anthony Ciliberto            Ambler                   16.41   2 
  9 Daniel DiBonaventura         Hilarys                  16.46   1 
 10 Cole D'Andrea                Alphonsus                16.71   1 
 11 John Cuce                    Alphonsus                16.96   2 
 12 John Dlugosz                 Hilarys                  16.97   1 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 13.40  1987                                                    
   REGION 11: R 12.50  1982        KEIDASCH, St Vincent                        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Joshua Messina               Joe/Rob                  14.92    10  
  2 DeQuaice Brooks              Hilarys                  15.95     8  
  3 Matthew Knowles              Alphonsus                16.16     6  
  4 Kevin Thiers                 Joe/Rob                  16.29     4  
  5 Brian Nessel                 Nativity                 16.41     2  
  6 Max Howard                   Nativity                 16.46     1  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash Novice
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 27.70  1991                                                    
   REGION 11: R 28.46  2000        CHRIS LORDITCH, St Joseph/Robert            
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joshua Messina               Joe/Rob                  30.37   5   10  
  2 DeQuaice Brooks              Hilarys                  31.44   5    8  
  3 Patrick Scott                Joe/Rob                  32.27   5    6  
  4 Chris Cappelli               Ambler                   32.78   5    4  
  5 Matthew Knowles              Alphonsus               J32.78   5    2  
  6 Jack Kenney                  Good Counsel             33.55   5    1  
  7 Brian Horner                 Alberts                  34.06   3 
  8 Nikolas Novakovic            Alphonsus                34.36   3 
  9 Sean Brooks                  Alberts                  34.38   4 
 10 Max Howard                   Nativity                 34.46   4 
 11 Cole D'Andrea                Alphonsus                34.58   4 
 12 Kyle McElwee                 Christians               34.85   1 
 13 John Dlugosz                 Hilarys                  34.88   4 
 14 Anthony Ciliberto            Ambler                   35.14   2 
 15 Daniel DiBonaventura         Hilarys                  35.42   4 
 16 Gerald Henry                 Christians               35.58   3 
 17 Kevin Thiers                 Joe/Rob                  36.08   4 
 18 Nolan Murt                   Good Counsel             36.25   3 
 19 Thomas Cain                  Nativity                 36.76   2 
 20 Sean Matecki                 Vincent                  36.96   3 
 21 Shawn Scroger                Nativity                 36.97   2 
 22 Tom McGovern                 Vincent                  37.08   1 
 23 Andrew Wheeler               Alberts                  38.22   3 
 24 Tyler MacDonald              Vincent                  38.76   1 
 25 Tom Neapolitan               Bosco                    40.30   2 
 26 Matt Patrick                 Good Counsel             41.41   1 
 27 Stephen Horvath              Ambler                   43.04   1 
 
Boys 9-10 400 Meter Dash Novice
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 1:02.52  2002                                                  
   REGION 11: R 1:06.14  2000        CHRIS LORDITCH, St Joseph/Robert          
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joshua Messina               Joe/Rob                1:10.84   4   10  
  2 Sean Brooks                  Alberts                1:18.67   4    8  
  3 DeQuaice Brooks              Hilarys                1:19.51   3    6  
  4 John Kling                   Nativity               1:19.65   4    4  
  5 Sean Princivalle             Alphonsus              1:19.96   2    2  
  6 Sean Matecki                 Vincent                1:21.31   3    1  
  7 Vincent Everman              Alberts                1:21.40   4 
  8 Daniel DiBonaventura         Hilarys                1:21.89   4 
  9 Nolan Murt                   Good Counsel           1:22.18   4 
 10 Kevin Woodring               Good Counsel           1:23.38   3 
 11 Max Howard                   Nativity               1:24.26   3 
 12 Tyler MacDonald              Vincent                1:24.31   2 
 13 Bobby Verdon                 Christians             1:28.21   2 
 14 Zac Michaels                 Alphonsus              1:29.23   2 
 15 Kyle McElwee                 Christians             1:29.56   1 
 16 Sam Thiers                   Joe/Rob                1:29.71   1 
 17 Thomas Conroy                Christians             1:33.46   2 
 18 James Austin                 Joe/Rob                1:35.26   1 
 19 Joe Looby                    Hilarys                1:36.98   1 
 
Boys 9-10 800 Meter Run Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 2:30.20  1994                                                  
   REGION 11: R 2:37.30  2000        KEVIN DAVIS, St Catherine                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Cappelli               Ambler                 2:51.52    10  
  2 Brian Nolan                  Christians             2:52.44     8  
  3 Patrick Scott                Joe/Rob                2:57.77     6  
  4 Vincent Everman              Alberts                2:59.47     4  
  5 Kevin Woodring               Good Counsel           3:00.85     2  
  6 Zach Hatzenbeller            Catherines             3:01.48     1  
  7 Tom McGovern                 Vincent                3:07.70  
  8 Jonathan Wommer              Alberts                3:12.14  
  9 John Kling                   Nativity               3:13.33  
 10 Mario Nicastro               Nativity               3:19.02  
 11 Lukas Smugar                 Alphonsus              3:20.85  
 12 Stefano Succi                Alberts                3:22.50  
 13 Brian Nessel                 Nativity               3:27.55  
 14 Max Daly                     Ambler                 4:12.20  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 5:23.30  1994                                                  
   REGION 11: R 5:39.31  2000        KEVIN DAVIS, St Catherine                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Nolan                  Christians             6:12.24    10  
  2 John Kling                   Nativity               6:23.68     8  
  3 Kevin Woodring               Good Counsel           6:27.68     6  
  4 Jack Kenney                  Good Counsel           6:30.52     4  
  5 Stefano Succi                Alberts                6:45.70     2  
  6 Peter Mastrocco              Joe/Rob                6:47.07     1  
  7 Sam Thiers                   Joe/Rob                6:50.23  
  8 Lukas Smugar                 Alphonsus              6:52.54  
  9 Seamus Winters               Alberts                7:17.90  
 10 Daniel Abel                  Alberts                7:19.18  
 11 Matthew Raczak               Nativity               8:17.10  
 12 Evan Serratore               Nativity               8:49.51  
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R   58.92  2002                                                  
   REGION 11: R 1:00.02  1992        ST CATHERINE, St Catherine                
                         T Giammarco, B Mee, M Peffall, T Schultz          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Our Lady Help Of Christians                         1:09.55    10  
     1) Gerald Henry                    2) Brian Nolan                    
     3) Patrick Zanetti                 4) Thomas Conroy                  
     5) Bobby Verdon                    6)                                
  2 St Joseph/Robert                                    1:10.16     8  
     1) Tyler Clauss                    2) Peter Mastrocco                
     3) Kevin Thiers                    4) Sam Thiers                     
     5) James Austin                    6)                                
  3 Nativity of Our Lord                                1:12.21     6  
     1) Thomas Cain                     2) Michael Miller                 
     3) Shawn Scroger                   4) Mario Nicastro                 
     5) Brian Nessel                    6)                                
  4 St Alphonsus                                        1:14.36     4  
     1) John Cuce                       2) Sean Princivalle               
     3) Zac Michaels                    4) Nikolas Novakovic              
     5) Ryan Deetscreek                 6)                                
 
Boys 9-10 4x200 Meter Relay Novice
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 St Alphonsus                                        2:22.14  
     1) Matthew Knowles                 2) Andrew McNutt                  
     3) Cole D'Andrea                   4) Nikolas Novakovic              
     5) Lukas Smugar                    6)                                
  2 St Joseph/Robert                                    2:38.70  
     1) Tyler Clauss                    2) Peter Mastrocco                
     3) Kevin Thiers                    4) Sam Thiers                     
     5) James Austin                    6)                                
  3 Nativity of Our Lord                                2:42.81  
     1) Mario Nicastro                  2) Shawn Scroger                  
     3) Michael Miller                  4) Thomas Cain                    
     5) Kyle Joyce                      6)                                
  4 St Albert The Great                                 2:43.99  
     1) Daniel Abel                     2) Vincent Everman                
     3) Sean Brooks                     4) Brian Horner                   
 
Boys 9-10 High Jump Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R  4-06  1998                                                    
   REGION 11: R  4-05  2006        MARK DOUGHERTY, St Albert                   
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyle Joyce                   Nativity               3-08.00    10  
  2 Andrew McNutt                Alphonsus              3-06.00     8  
  3 Jonathan Wommer              Alberts               J3-06.00     6  
  4 Ryan Schwarz                 Alberts               J3-06.00     4  
  5 Matthew Raczak               Nativity              J3-06.00     2  
  6 Cole D'Andrea                Alphonsus              3-04.00     1  
  7 Gerald Henry                 Christians            J3-04.00  
  8 Sean Princivalle             Alphonsus              3-02.00  
  9 Brian Horner                 Alberts               J3-02.00  
 -- Thomas Conroy                Christians                  NH  
 -- Patrick Zanetti              Christians                  NH  
 -- Jeff Super                   Ambler                      NH  
 -- Shawn Scroger                Nativity                    NH  
 -- Andrew Repisky               Joe/Rob                     NH  
 -- James Austin                 Joe/Rob                     NH  
 -- Ryan Shepherd                Joe/Rob                     NH  
 
Boys 9-10 Long Jump Novice
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 15-03  2002                                                    
   REGION 11: R 13-07  2003        KEVIN SHAW, OLGC                            
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew McNutt                Alphonsus             12-08.75    10  
  2 Kyle McElwee                 Christians            11-07.50     8  
  3 Ryan Schwarz                 Alberts               10-11.00     6  
  4 Anthony Ciliberto            Ambler                10-08.75     4  
  5 John Dlugosz                 Hilarys               10-06.75     2  
  6 Brian Nessel                 Nativity              10-04.25     1  
  7 Kyle Joyce                   Nativity              10-03.25  
  8 Chris Cappelli               Ambler                10-03.00  
  9 Thomas Cain                  Nativity              10-02.75  
 10 Zach Hatzenbeller            Catherines            10-02.50  
 11 Andrew Wheeler               Alberts                9-07.00  
 12 Matthew Knowles              Alphonsus              9-05.00  
 13 Nicholas Sestito             Hilarys                9-03.75  
 14 Nolan Murt                   Good Counsel           9-00.25  
 15 Lukas Smugar                 Alphonsus              8-09.25  
 16 Ryan Shepherd                Joe/Rob                8-03.25  
 17 Max Daly                     Ambler                 7-00.50  
 18 James Austin                 Joe/Rob                6-09.25  
 18 Miguel Guerra-Solano         Catherines             6-09.25  
 20 Tom Neapolitan               Bosco                  6-08.75  
 21 Mark Ehrlich                 Catherines             6-06.25  
 22 Joe Looby                    Hilarys                6-04.00  
 
Boys 9-10 Shot Put Novice
=======================================================================
   REGION 11: R 28-10.50  1999        BRIAN MOORE, St Catherine                
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Raczak               Nativity              23-09.75    10  
  2 Peter Mastrocco              Joe/Rob               20-10.00     8  
  3 Antonio Andreoni             Alberts               20-02.50     6  
  4 Jeff Super                   Ambler                19-08.00     4  
  5 Evan Serratore               Nativity              19-06.75     2  
  6 Tom McGovern                 Vincent               19-06.50     1  
  7 Michael Miller               Nativity              18-02.00  
  8 Vincent Everman              Alberts               18-00.00  
  9 Nick Dwyer                   Good Counsel          17-04.00  
 10 Jonathan Wommer              Alberts               17-00.00  
 11 Joe Looby                    Hilarys               16-11.00  
 12 Zack Weglos                  Alphonsus             16-10.00  
 13 Tyler Clauss                 Joe/Rob               16-07.75  
 14 Matt Patrick                 Good Counsel          16-06.00  
 15 Mark Ehrlich                 Catherines            15-11.00  
 16 Miguel Guerra-Solano         Catherines           J15-11.00  
 17 Ryan Deetscreek              Alphonsus             15-08.50  
 18 Andrew Repisky               Joe/Rob               15-06.50  
 19 John Cuce                    Alphonsus             12-01.00  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 11.90  1989                                                    
   REGION 11: R 12.49  2002        SEAN HUTCHINSON, St Joseph/Robert           
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Joseph LaValle               David                    13.38q  5 
  2 Nick Stenderowicz            Nativity                 13.60q  5 
  3 Dillon Pierce                Alphonsus                13.69q  4 
  4 Mark Dougherty               Alberts                  13.74q  1 
  5 Joseph Santospago            Nativity                 13.80q  3 
  6 Nnamdi Chukwunenye           Nativity                 13.99q  1 
  7 Christopher Wanner           Joe/Rob                  14.14q  2 
  8 Daniel Knott                 Good Counsel             14.27q  2 
  9 Jeffrey Pocoroba             Alberts                  14.37q  2 
 10 Ryan Troy                    Joe/Rob                  14.78q  3 
 11 Chris Perrotti               Vincent                  14.88q  5 
 12 Mike Martin                  Christians               15.21q  2 
 13 Evan Walsh                   Bosco                    15.31   5 
 14 Mick Barrett                 Alphonsus                15.35   5 
 15 Matthew Brown                Bosco                    15.62   1 
 16 Matthew Merritt              Alphonsus                15.64   3 
 17 John Doerffel                Good Counsel             16.08   4 
 18 Sa'Quan Robinson             David                    16.17   1 
 19 Michael Dwyer                Good Counsel             16.29   3 
 20 Jimmy Vintner                Ambler                   16.33   1 
 21 Erik Azzarano                Hilarys                  16.42   1 
 22 Michael Selner               Catherines               16.46   2 
 23 Tyler Celline                Bosco                    16.77   4 
 24 Jake Gibbons                 Ambler                   17.08   3 
 25 Richard Wielgus              Hilarys                  17.36   3 
 26 Nick Tino                    Ambler                   18.76   2 
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 11.90  1989                                                    
   REGION 11: R 12.49  2002        SEAN HUTCHINSON, St Joseph/Robert           
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Nick Stenderowicz            Nativity                 13.55Q  1 
  2 Joseph LaValle               David                    13.92Q  2 
  3 Dillon Pierce                Alphonsus                13.58Q  1 
  4 Joseph Santospago            Nativity                 14.04Q  2 
  5 Nnamdi Chukwunenye           Nativity                 14.05q  1 
  6 Mark Dougherty               Alberts                  14.08q  2 
  7 Christopher Wanner           Joe/Rob                  14.21   1 
  8 Jeffrey Pocoroba             Alberts                  14.63   2 
  9 Daniel Knott                 Good Counsel             14.90   2 
 10 Chris Perrotti               Vincent                  15.08   1 
 11 Ryan Troy                    Joe/Rob                  15.13   1 
 12 Mike Martin                  Christians               15.87   2 
 
Boys 11-12 100 Meter Dash Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 11.90  1989                                                    
   REGION 11: R 12.49  2002        SEAN HUTCHINSON, St Joseph/Robert           
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Joseph LaValle               David                    13.70    10  
  2 Nick Stenderowicz            Nativity                 13.72     8  
  3 Joseph Santospago            Nativity                 14.01     6  
  4 Dillon Pierce                Alphonsus                14.09     4  
  5 Nnamdi Chukwunenye           Nativity                 14.56     2  
  6 Mark Dougherty               Alberts                  14.57     1  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash Minor
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 24.60  1989                                                    
   REGION 11: R 26.38  2000        BILLY LANGLOIS, OLGC                        
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joseph LaValle               David                    27.71   6   10  
  2 Anthony Wydan                Alphonsus                28.08   6    8  
  3 Joseph Santospago            Nativity                 28.54   6    6  
  4 Mark Dougherty               Alberts                  28.65   6    4  
  5 Jeffrey Pocoroba             Alberts                  29.06   5    2  
  6 Nnamdi Chukwunenye           Nativity                 29.08   5    1  
  7 Karl Leisch                  Catherines               29.26   2 
  8 Dillon Pierce                Alphonsus                29.30   6 
  9 Timmy Deley                  Cyrils-Jaminson          29.87   5 
 10 Stephen Wilson               Good Counsel             29.99   5 
 11 Christopher Wanner           Joe/Rob                  30.01   6 
 12 Daniel Knott                 Good Counsel             30.39   2 
 13 Ryan Troy                    Joe/Rob                  30.54   5 
 14 Sonny Rey                    Alberts                  31.03   4 
 15 Matt McCormick               Christians               31.62   5 
 16 David Stellato               Ambler                   31.99   3 
 17 John Paul Petrucci           Alphonsus                32.01   4 
 18 Matthew Brown                Bosco                    32.15   4 
 19 Bobby Lenahan                Catherines               32.32   4 
 20 Evan Walsh                   Bosco                    32.66   4 
 21 Derek McDermott              Nativity                 35.08   3 
 22 Jim Brazukas                 Hilarys                  35.35   4 
 23 Richard Wielgus              Hilarys                  38.32   3 
 24 Nick Neapolitan              Bosco                    39.61   1 
 
Boys 11-12 400 Meter Dash Minor
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 56.06  2002                                                    
   REGION 11: R 59.77  2001        TOM KOWHEY, St Alphonsus                    
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joseph LaValle               David                  1:01.57   5   10  
  2 Karl Leisch                  Catherines             1:03.99   5    8  
  3 Nick Stenderowicz            Nativity               1:06.67   5    6  
  4 Jared D'Andrea               Alphonsus              1:07.99   5    4  
  5 Timmy Deley                  Cyrils-Jaminson        1:08.23   4    2  
  6 Mick Barrett                 Alphonsus              1:09.42   4    1  
  7 Austin Hembree               Vincent                1:10.29   4 
  8 Stephen Wilson               Good Counsel           1:10.48   5 
  9 Matt McCormick               Christians             1:10.71   4 
 10 Jack Farris                  Alphonsus              1:11.02   4 
 11 Jim Brazukas                 Hilarys                1:13.97   3 
 12 Freddie Perri                Alberts                1:14.10   3 
 13 William MacNeal              Alberts                1:14.16   3 
 14 Nnamdi Chukwunenye           Nativity               1:14.49   5 
 15 Connor Rochford              Vincent                1:16.33   4 
 16 Mike Martin                  Christians             1:20.13   2 
 17 Charlie Clift                Joe/Rob                1:20.75   1 
 18 Kevin Larmour                Alberts                1:23.93   3 
 19 Colin Weber                  Catherines             1:24.38   2 
 20 Michael Dwyer                Good Counsel           1:26.08   2 
 21 Asa Wimberley                David                  1:28.60   1 
 22 Colton Shaw                  Good Counsel           1:32.81   3 
 23 Connor Muldowney             Hilarys                1:35.00   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 2:16.46  1995                                                  
   REGION 11: R 2:19.80  2001        VINCE PARKER, OLGC                        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Gennaro                 Christians             2:30.82    10  
  2 Joseph Scott                 Joe/Rob                2:39.85     8  
  3 Daniel Alexander             Good Counsel           2:41.82     6  
  4 Steven Buonomo               Nativity               2:42.96     4  
  5 Brendan Nessel               Nativity               2:43.64     2  
  6 David Stellato               Ambler                 2:44.22     1  
  7 Jack Farris                  Alphonsus              2:45.99  
  8 Daniel DiMascia              Good Counsel           2:46.77  
  9 Pasquale Succi               Joe/Rob                2:48.27  
 10 Bobby Lenahan                Catherines             2:49.93  
 11 Jeffery McDonald             Nativity               2:51.16  
 12 Vincent Moffett              Hilarys                2:51.76  
 13 Thomas D'Andrea              Alphonsus              2:52.45  
 14 Dillon Cooney                Good Counsel           2:53.87  
 15 Freddie Perri                Alberts                2:53.98  
 16 Mark Lynch                   Alphonsus              2:56.52  
 17 Joey Marinelli               Catherines             3:03.64  
 18 Christian Werner             Christians             3:03.95  
 19 Billy Baumher                Bosco                  3:04.40  
 20 Matthew Barrett              David                  3:05.95  
 21 Charlie Clift                Joe/Rob                3:10.11  
 22 Diego Racanco                Bosco                  3:17.35  
 23 Matt Abbott                  David                  3:38.07  
 24 Connor Muldowney             Hilarys                4:02.75  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 4:57.40  2001                                                  
   REGION 11: R 5:09.75  2005        SHAWN QUINN, St Alphonsus                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Gennaro                 Christians             5:19.47    10  
  2 Steven Buonomo               Nativity               5:50.11     8  
  3 Brendan Nessel               Nativity               5:54.54     6  
  4 Daniel Alexander             Good Counsel           6:02.81     4  
  5 Thomas D'Andrea              Alphonsus              6:09.31     2  
  6 Dillon Cooney                Good Counsel           6:12.79     1  
  7 Matt Shaw                    Catherines             6:13.38  
  8 Connor Quinn                 Alphonsus              6:24.98  
  9 Matthew Barrett              David                  6:27.91  
 10 Joey Marinelli               Catherines             6:36.01  
 11 Sean O'Kane                  Alphonsus              6:47.73  
 12 Diego Racanco                Bosco                  6:56.47  
 13 Billy Baumher                Bosco                  6:56.78  
 14 Colton Shaw                  Good Counsel           7:04.14  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay Minor
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 51.70  1993                                                    
   REGION 11: R 55.64  2005        OLHC, OLHC                                  
                       B Clift, T Merlini, K McClernand, M Watson        
    Team                                                 Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St Joseph/Robert                                      57.78   2   10  
     1) Ryan Troy                       2) Joseph Scott                   
     3) Pasquale Succi                  4) Christopher Wanner             
     5) Charlie Clift                   6)                                
  2 St Vincent DePaul                                     58.30   2    8  
     1) Drew Sauritch                   2) Austin Hembree                 
     3) Connor Rochford                 4) James Harding                  
     5) Chris Perrotti                  6)                                
  3 Our Lady Of Good Counsel                            1:01.12   2    6  
     1) Daniel Knott                    2) Stephen Wilson                 
     3) Daniel DiMascia                 4) Dillon Cooney                  
     5) Daniel Alexander                6)                                
  4 St Alphonsus                                        1:01.58   1    4  
     1) Jared D'Andrea                  2) Matthew Merritt                
     3) Jack Farris                     4) Anthony Wydan                  
     5) Gerard Foley                    6)                                
  5 St Albert The Great                                 1:01.91   1    2  
     1) Matthew Gormley                 2) Kevin Larmour                  
     3) Freddie Perri                   4) Jeffrey Pocoroba               
     5) Sonny Rey                       6)                                
  6 Nativity of Our Lord                                1:02.25   2    1  
     1) Steven Buonomo                  2) Brendan Nessel                 
     3) Frankie Taylor                  4) Derek McDermott                
     5) Patrick McCain                  6)                                
  7 St Catherine of Siena                               1:04.68   2 
     1) Bobby Lenahan                   2) Joey Marinelli                 
     3) Michael Selner                  4) Matt Shaw                      
     5) Colin Weber                     6)                                
 
Boys 11-12 4x200 Meter Relay Minor
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 St Joseph/Robert                                    2:06.33   1 
     1) Ryan Troy                       2) Joseph Scott                   
     3) Pasquale Succi                  4) Christopher Wanner             
     5) Charlie Clift                   6)                                
  2 St Albert The Great                                 2:13.74   1 
     1) Jeffrey Pocoroba                2) Sonny Rey                      
     3) William MacNeal                 4) Kevin Larmour                  
     5) Mark Dougherty                  6)                                
  3 St Alphonsus                                        2:14.08   2 
     1) Gerard Foley                    2) Ricky Fabrizio                 
     3) Mark Lynch                      4) Matthew Merritt                
     5) Austin Bauersmith               6)                                
  4 St John Bosco                                       2:18.58   1 
     1) Evan Walsh                      2) Matthew Brown                  
     3) Billy Baumher                   4) Diego Racanco                  
  5 St Catherine of Siena                               2:20.13   1 
     1) Karl Leisch                     2) Bobby Lenahan                  
     3) Joey Marinelli                  4) Michael Selner                 
     5) Matt Shaw                       6) Colin Weber                    
 
Boys 11-12 High Jump Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R  5-01  1998                                                    
   REGION 11: R  4-10  2005        IAN SMITH, St Alphonsus                     
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Drew Sauritch                Vincent                4-08.00    10  
  2 Ryan Pospisil                Christians             4-04.00     8  
  3 Mark Dougherty               Alberts               J4-04.00     6  
  4 Matthew Merritt              Alphonsus              4-02.00     4  
  5 Patrick McCain               Nativity               4-00.00     2  
  6 Diego Racanco                Bosco                 J4-00.00     1  
  7 Jeffery McDonald             Nativity               3-10.00  
  8 John Slavin                  David                 J3-10.00  
  9 Chuckie Sands                Ambler                 3-08.00  
  9 John Luskin                  Ambler                 3-08.00  
  9 Eric Miekley                 David                  3-08.00  
  9 Gerard Foley                 Alphonsus              3-08.00  
  9 Billy Baumher                Bosco                  3-08.00  
 14 Timmy Deley                  Cyrils-Jaminson        3-06.00  
 14 Austin Hembree               Vincent                3-06.00  
 14 Jared D'Andrea               Alphonsus              3-06.00  
 14 William MacNeal              Alberts                3-06.00  
 -- Asa Wimberley                David                       NH  
 -- Ben Wagner                   Ambler                      NH  
 -- Michael Dwyer                Good Counsel                NH  
 
Boys 11-12 Long Jump Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 18-00  1986                                                    
   REGION 11: R 15-07  1984        MALPEZZI, St Albert                         
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Wydan                Alphonsus             15-00.00    10  
  2 Nick Stenderowicz            Nativity              13-11.75     8  
  3 Dillon Pierce                Alphonsus             13-06.00     6  
  4 Drew Sauritch                Vincent               13-03.50     4  
  5 Pasquale Succi               Joe/Rob               12-08.50     2  
  6 Ryan Pospisil                Christians            12-07.75     1  
  7 Karl Leisch                  Catherines            12-05.50  
  8 James Harding                Vincent               11-08.25  
  9 Matt McCormick               Christians           J11-08.25  
 10 Sonny Rey                    Alberts               10-11.00  
 11 John Slavin                  David                 10-06.00  
 12 John Doerffel                Good Counsel          10-04.25  
 13 Derek McDermott              Nativity              10-01.75  
 14 William MacNeal              Alberts               10-01.50  
 15 David Stellato               Ambler                10-01.25  
 16 Jim Brazukas                 Hilarys               10-01.00  
 17 Matthew Brown                Bosco                 10-00.50  
 18 Evan Walsh                   Bosco                 10-00.25  
 19 Richard Wielgus              Hilarys                9-07.75  
 19 Mark Lynch                   Alphonsus              9-07.75  
 21 Nick Neapolitan              Bosco                  9-02.75  
 22 Brian LaGreca                Ambler                 8-06.75  
 23 Nick Tino                    Ambler                 8-02.75  
 24 Patrick Lynskey              Good Counsel           6-05.75  
 
Boys 11-12 Shot Put Minor
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 47-05.75  2000                                                 
   REGION 11: R    44-08  2000        SEAN MINNICH, St VIncent                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frankie Taylor               Nativity              40-05.50    10  
  2 Daniel Alexander             Good Counsel          33-04.00     8  
  3 John Luskin                  Ambler                32-09.00     6  
  4 Joseph Santospago            Nativity              29-09.50     4  
  5 Jeffery McDonald             Nativity              29-07.00     2  
  6 Chuckie Sands                Ambler                29-04.00     1  
  7 Ryan Pospisil                Christians            28-01.25  
  8 John Paul Petrucci           Alphonsus             27-02.00  
  9 Ben Wagner                   Ambler                24-09.00  
 10 Kevin Larmour                Alberts               24-00.00  
 11 Ricky Fabrizio               Alphonsus             23-04.00  
 12 Kevin Finnegan               Alphonsus             21-11.50  
 13 Matt Abbott                  David                 20-04.50  
 14 Tyler Celline                Bosco                 19-11.50  
 15 Connor Muldowney             Hilarys               19-05.00  
 16 Matthew Brown                Bosco                 19-00.25  
 17 Nick Neapolitan              Bosco                 17-06.50  
 18 Erik Azzarano                Hilarys               16-11.50  
 19 Ryan Murt                    Good Counsel          13-07.00  
 
Boys 13-14 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 11.56  2002                                                    
   REGION 11: R 11.87  2006        ROBERT MCCABE, St Albert                    
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pat Horner                   Alberts                  12.54Q  2 
  2 Sean Cain                    Nativity                 12.68Q  3 
  3 Samuel McCain                Nativity                 12.89Q  1 
  4 John Strecker                Good Counsel             12.70q  3 
  5 Alex Hicks                   Alphonsus                12.80q  2 
  6 Ryan McMullin                Nativity                 12.90q  2 
  7 Ian McDermott                Vincent                  13.25q  2 
  8 Nick Manini                  Alberts                  13.44q  1 
  9 Conor Hilpl                  Good Counsel             14.24q  2 
 10 Paul Quinn                   Good Counsel             14.50q  1 
 11 Nick Palermo                 Alphonsus                15.00q  1 
 
Boys 13-14 100 Meter Dash Cadet
===================================================================
ARCHDIOCESAN: R 11.56  2002                                                    
   REGION 11: R 11.87  2006        ROBERT MCCABE, St Albert                    
    Name                    Year Team                     Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Pat Horner                   Alberts                  12.53Q  2 
  2 Samuel McCain                Nativity                 12.92Q  1 
  3 John Strecker                Good Counsel             12.63Q  2 
  4 Sean Cain                    Nativity                 13.03Q  1 
  5 Alex Hicks                   Alphonsus                12.82q  2 
  6 Ryan McMullin                Nativity                 13.11q  1 
  7 Nick Manini                  Alberts                  13.36   2 
  8 Ian McDermott                Vincent                  13.63   1 
  9 Conor Hilpl                  Good Counsel             14.31   2 
 10 Paul Quinn                   Good Counsel             14.38   1 
 11 Nick Palermo                 Alphonsus                15.22   1 
 
Boys 13-14 100 Meter Dash Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 11.56  2002                                                    
   REGION 11: R 11.87  2006        ROBERT MCCABE, St Albert                    
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pat Horner                   Alberts                  12.45    10  
  2 John Strecker                Good Counsel             12.62     8  
  3 Sean Cain                    Nativity                 12.64     6  
  4 Samuel McCain                Nativity                 12.91     3  
  4 Alex Hicks                   Alphonsus                12.91     3  
  6 Ryan McMullin                Nativity                 13.05     1  
 
Boys 13-14 200 Meter Dash Cadet
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 23.84  1996                                                    
   REGION 11: R 24.50  1989        KENNEDY, Nativity                           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Macey Watson                 Christians               24.80   4   10  
  2 Pat Horner                   Alberts                  25.63   4    8  
  3 Seamus Cole                  Good Counsel             25.66   4    6  
  4 John Strecker                Good Counsel             26.57   4    4  
  5 Sean Cain                    Nativity                 26.67   4    2  
  6 Ryan McMullin                Nativity                 26.76   4    1  
  7 Nick Manini                  Alberts                  28.20   3 
  8 Joe Kelly                    Hilarys                  28.26   3 
  9 Tim Merlini                  Christians               28.58   3 
 10 Paul Quinn                   Good Counsel             29.70   3 
 11 Michael Frendak              Joe/Rob                  29.72   3 
 12 Colin O'Hara                 Nativity                 30.84   1 
 13 John Thomas Peyton           Alphonsus                31.88   2 
 14 Wil Fisco                    Catherines               33.37   2 
 
Boys 13-14 400 Meter Dash Cadet
==========================================================================
ARCHDIOCESAN: R 53.50  1991                                                    
   REGION 11: R 54.33  2004        BRIAN CLARK, OLGC                           
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Macey Watson                 Christians               55.93   4   10  
  2 Seamus Cole                  Good Counsel             58.39   4    8  
  3 Ryan Joyce                   Nativity                 59.00   3    6  
  4 Ryan McMullin                Nativity                 59.86   4    4  
  5 John Strecker                Good Counsel           1:00.34   4    2  
  6 James Messina                Joe/Rob                1:00.59   4    1  
  7 Ian McDermott                Vincent                1:04.58   1 
  8 Michael Frendak              Joe/Rob                1:04.76   3 
  9 Tim Merlini                  Christians             1:04.98   4 
 10 Tom Smith                    Alphonsus              1:06.06   2 
 11 Sean Dougherty               Joe/Rob                1:06.40   3 
 12 Paul Quinn                   Good Counsel           1:10.97   3 
 13 Nick Palermo                 Alphonsus              1:11.10   1 
 14 Wil Fisco                    Catherines             1:15.84   3 
 15 Pat Looby                    Hilarys                1:16.71   2 
 
Boys 13-14 800 Meter Run Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 2:08.31  2004                                                  
   REGION 11: R 2:10.42  2004        BRIAN KEALEY, OLGC                        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Bernardo              Joe/Rob                2:27.71    10  
  2 Brian Wolff                  Alphonsus              2:33.25     8  
  3 Daniel Madden                Good Counsel           2:34.11     6  
  4 Matthew Alexander            Good Counsel           2:36.65     4  
  5 Timothy Flanagan             Catherines             2:37.57     2  
  6 Jim Long                     Hilarys                2:41.06     1  
  7 John Santangelo              Christians             2:42.35  
  8 Michael McEldrew             Catherines             2:42.77  
  9 Christopher Montague         Catherines             2:43.54  
 10 Michael Cosenza              Nativity               2:47.78  
 11 John Thomas Peyton           Alphonsus              2:48.98  
 12 Dylan Bone                   Joe/Rob                2:51.44  
 13 Pat Looby                    Hilarys                2:55.32  
 14 Ryan McIntyre                Nativity               2:59.61  
 
Boys 13-14 1600 Meter Run Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 4:45.10  2004                                                  
   REGION 11: R 4:42.57  2004        BRIAN KEALEY, OLGC                        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Bernardo              Joe/Rob                5:15.91    10  
  2 Michael McEldrew             Catherines             5:21.21     8  
  3 Christopher Montague         Catherines             5:21.45     6  
  4 Brian Wolff                  Alphonsus              5:22.41     4  
  5 Tom Smith                    Alphonsus              5:30.80     2  
  6 Matthew Alexander            Good Counsel           5:40.07     1  
  7 Timothy Flanagan             Catherines             5:43.22  
  8 John Santangelo              Christians             5:52.60  
  9 Jim Long                     Hilarys                5:54.30  
 10 Kevin Quinn                  Alphonsus              6:03.44  
 11 Phillip Repisky              Joe/Rob                6:11.65  
 12 Colin O'Hara                 Nativity               6:33.36  
 
Boys 13-15 4x100 Meter Relay Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 48.63  2001                                                    
   REGION 11: R 49.99  2006        ST ALBERT, St Albert                        
                       S Mainardi, B Meyer, C Bradley, R McCabe          
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Nativity of Our Lord                                  51.10    10  
     1) Sean Cain                       2) Ryan Joyce                     
     3) Ryan McMullin                   4) Samuel McCain                  
     5) Colin O'Hara                    6)                                
  2 St Joseph/Robert                                      52.64     8  
     1) Sean Dougherty                  2) Timothy Roynan                 
     3) James Messina                   4) Andrew Bernardo                
     5) John Cordero                    6)                                
  3 St Hilary Of Poitiers                                 53.21     6  
     1) Joe Kelly                       2) Jim Long                       
     3) Ryan Bernard                    4) Connor Thompson                
  4 Our Lady Of Good Counsel                              54.38     4  
     1) John Strecker                   2) Conor Hilpl                    
     3) Seamus Cole                     4) Patrick Mulderig               
     5) Daniel Madden                   6)                                
 
Boys 13-14 4x200 Meter Relay Cadet
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 St Joseph/Robert                                    1:56.38  
     1) Sean Dougherty                  2) Timothy Roynan                 
     3) James Messina                   4) Andrew Bernardo                
     5) John Cordero                    6)                                
 
Boys 13-14 High Jump Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R  6-00  2000                                                    
   REGION 11: R  5-07  2005        GREG SMITH / SAM FELECCIA (2006), St David /
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Bernard                 Hilarys                5-02.00    10  
  2 Connor Thompson              Hilarys               J5-02.00     8  
  3 Pat Horner                   Alberts                5-00.00     6  
  4 Christopher Rosica           Nativity               4-08.00     3  
  4 Tom Smith                    Alphonsus              4-08.00     3  
  6 Seamus Cole                  Good Counsel          J4-08.00     1  
  7 Kevin Gillespie              David                 J4-08.00  
  8 Brian Wolff                  Alphonsus              4-06.00  
  9 Anthony Cuffarri             Vincent               J4-06.00  
 10 Samuel McCain                Nativity              J4-06.00  
 11 Timothy Roynan               Joe/Rob                4-04.00  
 11 Ryan Joyce                   Nativity               4-04.00  
 11 Antonio Ciliberto            Ambler                 4-04.00  
 14 John Leighton                Alberts                4-02.00  
 14 Nick Manini                  Alberts                4-02.00  
 16 Dylan Bone                   Joe/Rob                4-00.00  
 
Boys 13-14 Long Jump Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 21-00.75  2002                                                 
   REGION 11: R 18-06.50  2004        BRIAN CLARK / SAM FELECCIA (2006), OLGC /
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macey Watson                 Christians            17-08.75    10  
  2 Connor Thompson              Hilarys               15-04.25     8  
  3 James Messina                Joe/Rob               15-00.25     6  
  4 Samuel McCain                Nativity              14-07.00     4  
  5 Ben Giaimo                   Nativity              14-06.00     2  
  6 Sean Dougherty               Joe/Rob               14-05.50     1  
  7 Tom Smith                    Alphonsus             14-03.00  
  8 Ryan New                     Catherines            14-00.75  
  9 Kevin Gillespie              David                 13-03.50  
 10 Ryan Bernard                 Hilarys               13-02.25  
 11 Antonio Ciliberto            Ambler                13-01.50  
 12 Jimmy Moffett                Alberts               12-11.75  
 12 Tim Merlini                  Christians            12-11.75  
 14 Edward Nelling               David                 11-09.25  
 15 John Thomas Peyton           Alphonsus             11-06.50  
 16 Sean Bradley                 Alberts               11-05.00  
 -- Sean Cain                    Nativity                    DQ  
 
Boys 13-14 Triple Jump Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 36-08.25  1999                                                 
   REGION 11: R 35-01.75  2004        BRIAN CLARK, OLGC                        
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macey Watson                 Christians            35-02.00R   10  
  2 Sean Dougherty               Joe/Rob               30-05.50     8  
  3 James Messina                Joe/Rob               30-01.50     6  
  4 Jim Long                     Hilarys               29-02.50     4  
  5 Ben Giaimo                   Nativity              29-00.25     2  
  6 Antonio Ciliberto            Ambler                27-03.50     1  
  7 Ryan Joyce                   Nativity              26-10.75  
  8 Timothy Roynan               Joe/Rob               26-07.75  
  9 Colin O'Hara                 Nativity              26-05.75  
 10 Drew Ansel                   Alphonsus             26-05.25  
 11 Edward Nelling               David                 25-00.50  
 -- Tim Merlini                  Christians                  DQ  
 -- Pat Looby                    Hilarys                     DQ  
 -- Nick Manini                  Alberts                     DQ  
 -- Adam Rotzal                  David                       DQ  
 -- Kevin Gillespie              David                       DQ  
 
Boys 13-14 Shot Put Cadet
=======================================================================
ARCHDIOCESAN: R 50-08.75  2001                                                 
   REGION 11: R    45-08  2001        SEAN MINNICH, St Vincent                 
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Eckert                Alphonsus             40-01.50    10  
  2 Pat Horner                   Alberts               39-11.75     8  
  3 Connor Thompson              Hilarys               37-04.00     6  
  4 Adam Rotzal                  David                 36-09.00     4  
  5 Ryan Bernard                 Hilarys               36-08.00     2  
  6 Ben Giaimo                   Nativity              33-09.00     1  
  7 Timothy Roynan               Joe/Rob               33-02.50  
  8 Conor Hilpl                  Good Counsel          32-10.50  
  9 Christopher Rosica           Nativity              32-03.75  
 10 Alex Hicks                   Alphonsus             31-02.50  
 11 John Larkin                  David                 30-06.75  
 12 Kevin Gillespie              David                 28-10.50  
 13 Michael Cosenza              Nativity              26-07.75  
 14 Drew Ansel                   Alphonsus             26-05.75  
 15 Anthony Cuffarri             Vincent               25-02.50  
 16 John Leighton                Alberts               22-01.25  
 
                Women - Novice - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) St Alphonsus                73        2) Ambler Catholic            59   
    3) St Joseph/Robert            35        3) Our Lady Help Of Christia  35   
    5) Nativity of Our Lord        33        6) St Albert The Great        26   
    7) St Cyril Of Jerusalem       14        8) St Catherine of Siena       4   
 
                Women - Minor - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) St Alphonsus                88        2) Nativity of Our Lord       87   
    3) Our Lady Of Good Counsel    25        4) Our Lady Help Of Christia  20   
    4) St Vincent DePaul           20        6) St Albert The Great        18   
    7) St Joseph/Robert             9        8) St Cyril Of Jerusalem       8   
    9) Ambler Catholic              2        9) St David                    2   
 
                Women - Cadet - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Nativity of Our Lord        99        2) St Alphonsus               46   
    3) St Joseph/Robert            34        4) St Albert The Great        32   
    5) Our Lady Of Good Counsel    26        6) Our Lady Help Of Christia  19   
    7) St John Bosco               14        8) St Catherine of Siena      13   
    9) Ambler Catholic              8       10) St David                    2   
   11) St Vincent DePaul            1                                           
 
                Men - Novice - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) St Joseph/Robert            63        2) Nativity of Our Lord       46   
    3) St Albert The Great         36        3) Our Lady Help Of Christia  36   
    5) St Alphonsus                33        6) St Hilary Of Poitiers      24   
    7) Ambler Catholic             22        8) Our Lady Of Good Counsel   13   
    9) St Vincent DePaul            2       10) St Catherine of Siena       1   
 
                 Men - Minor - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Nativity of Our Lord        76        2) St Alphonsus               43   
    3) St David                    30        4) Our Lady Help Of Christia  29   
    5) Our Lady Of Good Counsel    25        6) St Vincent DePaul          22   
    7) St Joseph/Robert            20        8) St Albert The Great        15   
    9) Ambler Catholic              8        9) St Catherine of Siena       8   
   11) St Cyril Of Jerusalem        2       12) St John Bosco               1   
 
                Men - Cadet - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) St Joseph/Robert            50        2) Nativity of Our Lord       45   
    2) St Hilary Of Poitiers       45        4) Our Lady Of Good Counsel   44   
    5) Our Lady Help Of Christian  40        6) St Albert The Great        32   
    7) St Alphonsus                30        8) St Catherine of Siena      16   
    9) St David                     4       10) Ambler Catholic             1